Uudised

Rae valla noored võitsid põhjamaade võistlussarja Nordic Cup

Põhjamaade suurim süstaslaalomi võistlussari Nordic Cup lõppes nädalavahetusel võistlustega Falunis. Neljast võistlusklassist kolmel toodi juuniorite arvestuse üldvõit Eestisse.

Käesoleva aasta võistlussari sai alguse juunis, Taivalkoskis (Soome). Järgmised etapid toimusid Puvočiais (Leedu), Valmieras (Läti) ja Sindis (Eesti). Viimased 2 etappi toimusid Falunis, Rootsis.

Laupäeval toimus võistlus looduslikul jõel. Juuniorite (kuni U18) arvestuses võitis Martin Peiker nii süsta kui kanuuga esikoha poistest ja Marie Peiker oli parim tüdrukutest samuti süsta ja kanuuga. Lisaks võitis Marie esikohad ka täiskasvanute arvestuses, Martin oli täiskasvanute arvestuses süstaga teine ja nende treener Tarmo Peiker kolmas.

Pühapäeval toimus võistlus tehiskärestikul Falu Vildvattenpark-is. Marie oli süstaga parim nii juuniorite kui täiskasvanute arvestuses. Martin saavutas juuniorite esikoha kanuuga ja kolmanda koha süstaga.

Võistlussarja 9 etapi üldvõidu saavutas Marie süsta ja kanuuga nii juuniorite kui täiskasvanute arvestuses. Martin tuli juuniorite klassis üldvõitjaks kanuuga ja oli süstaga teine. Kogu sarjast võttis süstaga osa 117 ja kanuuga 23 sportlast 7 erineva riigi 24-st klubist.